Отборът на Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в първата си

...

Черно море тръгна с победа в контролите. Ндонгала бележи

Отборът на Черно море победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в първата си контролна среща от зимната подготовка на стадион " Младост ". Лъчезар Йорданов откри резултата в 36-ата минута след асистенция на Мариян Огнянов, а в 71-вата новото попълнение Аристет Ндонгала повиши на 2:0 след пас на Румен Касабов.

Първият удар в очертанията на вратата пристигна в 8-ата минута. Ахмед Хикмет стреля от точката на дузпата, само че Макенджиев парира. В 19-ата минута Александър Попов засече центриране от корнер, стражът на “моряците ” мазета и топката се отби в напречната греда.

Веднага по-късно варненци поеха самодейността и сътвориха няколко положителни положения пред вратата на Християн Христов. Първо Марек Кузма не съумя да засече по най-хубавия метод топката след пас на Мариян Огнянов, а малко по-късно Фенуш насочи изстрел от границата на наказателното поле, който мина около гредата.

В 36-ата минута триходова композиция, стартирана от Марек Кузма, бе продължена към Огнянов, той откри Лъчезар Йорданов и младият гений на “моряците ” разстреля Християн Христов - 1:0.

В 54-тата минута Румен Александров излезе очи в очи против Иван Дюлгеров след неточност на Миланов. Нападателят опита да трансферира стража на Черно море, само че Дюлгеров съумя да избие.

Две минути по-късно Румен Касабов проби отдясно, откри Марек Кузма пред дъгата на наказателното поле, който шутира, само че топката мина около страничната греда.

В 71-вата минута Румен Касабов намери Ндонгала на дузпата, който прониза стража на гостите за 2:0. В 85-ата минута отново Касабов се освободи майсторски от защитник на гостите и стреля, само че вратарят избави. В 88-ата Атанас Зехиров проби отдясно и стреля, само че топката се отби в сглобката на вратата и излезе в навън.

Черно море - първо полувреме (4-3-3):  Благой Макенджиев - Ертан Томбак, Миро Енчев, Илиас Хасани, Кононго - Емил Янчев, Мариян Огнянов, Лъчезар Йорданов - Николай Минков, Марек Кузма, Мехди Фенуш

Черно море - второ полувреме 4-3-3:  Иван Дюлгеров - Атанас Зехиров, Илия Миланов, Илиас Хасани, Кононго (77-Йордан Радев) - Емил Янчев, Петър Витанов, Дани Кики - Аристот Ндонгала, Марек Кузма, Румен Касабов.